Kam investovat
 » Nabídka » Spoření » Kam investovat

Kam investovat

Zajištěné fondy

V zajištěném fondu neklesne hodnota investice pod určitou předem danou hranici – chráněno může být až 100% vložených peněz (mínus poplatky), někdy dokonce i určitý minimální garantovaný výnos.

Fondy peněžního trhu

Prostředky investorů půjčuje na tzv. peněžním trhu – nakupuje státní pokladniční poukázky a další dluhopisy

Dluhopisové fondy

Dluhopisové fondy nakupují především státní a firemní dluhopisy, u firemních mají přednost dluhopisy důvěryhodných emitentů (existují ale i fondy investující do rizikových dluhopisů s cílem získat vyšší výnos).

Smíšené fondy

Smíšené fondy jsou mixem fondů peněžního trhu a dluhopisových a akciových fondů. Jejich vzájemný poměr je závislý na již zmíněném investičním trojúhelníku, tedy záměru klienta a jeho vztahu k rizikům.

Fond fondů

Nakupuje podílové listy jiných fondů. Výhodou je, že správce fondu nemusí provádět analýzu jednotlivých akcií a dluhopisů, nevýhodou naopak mohou být vyšší náklady na poplatky cílových fondů. Poměr jednotlivých tříd aktiv opět závisí na strategii konkrétního fondu, na trhu jsou jak konzervativnější, tak i 100% akciové fondy fondů.

Akciové fondy

Akciové fondy většinu prostředků ukládají do akcií zahraničních nebo českých firem. Rizikovost se odvíjí od toho, do jakých firem a v jakých zemích fond investuje. Hlavní kategorie jsou fondy akcií vyspělých trhů, fondy rozvíjejících se trhů (emerging markets) a fondy zaměřené na jednotlivá odvětví ekonomiky a tak dále.

Máte zájem

O více informací?

Kdy vám máme zavolat?
Hned jak to půjde Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Souhlasím se zasíláním novinek

Jsme dynamickou makléřskou společností, která učí klienty finančně plánovat.
Prozrazujeme klientům, jak nejlépe zhodnotit finanční prostředky a správně zabezpečit své vybudované životní hodnoty.

PFP newsletter

Přihlašte se k odběru novinek PFP