Jak investovat
 » Nabídka » Spoření » Jak investovat

Jak investovat

Každý klient je jedinečný, stejně tak jeho způsob uvažování a očekávání zhodnocení od ukládaných peněz. Z tohoto důvodu nelze najít jeden jedinečný produkt, který by byl ideální pro každého klienta.

Co je diverzifikace

Před tím, než začnete promýšlet, kam své úspory dlouhodobě investujete, vyplatí se ponechat si část svých úspor na straně. Tedy rezervu, kterou můžete mít během několika dnů k dispozici. Ideální je částka ve výši několikanásobku svých měsíčních výdajů. V tuto chvíli máte jistotu, že ať se stane ve Vašem životě cokoliv, máte finanční rezervu. Nejlepší je uložit rezervu do produktů, ze kterých můžete své finance jednoduše vybrat a mít je během pár dnů k dispozici. V případě, že máte tuto rezervu vytvořenou, můžete se zamýšlet nad dalším rozložení svých finančních prostředků. Je dobré se nad těmito produkty zamýšlet tzv. od konce. To znamená zamyslet se nad tím, co očekávám a tedy chci mít na konci.

Než se rozhodnete investovat

Před tím, než se rozhodnete investovat, je třeba se zamyslet nad těmito třemi základními faktory, které jsou mezi sebou provázány.

  • Na jakou dobu budu chtít peníze ukládat
  • Jaký očekávám výnos
  • Jak velké riziko jsem ochotný nést

Máte zájem

O více informací?

Kdy vám máme zavolat?
Hned jak to půjde Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Souhlasím se zasíláním novinek

Jsme dynamickou makléřskou společností, která učí klienty finančně plánovat.
Prozrazujeme klientům, jak nejlépe zhodnotit finanční prostředky a správně zabezpečit své vybudované životní hodnoty.

PFP newsletter

Přihlašte se k odběru novinek PFP